Jouw boek in de Bieb

Jouw boek in de Bieb

Bibliotheek Utrecht heeft een uitgelezen kans voor jouw onuitgegeven boek, verhaal of manuscript. Of het nu een roman is, een novelle, een levensverhaal, een thriller, graphic novel of kinderboek… wij geven jouw werk een plek in de bieb.

Van plank naar podium, want in 2026 krijgen nieuwsgierige lezers de kans om jouw schrijven te ontdekken. Geen selecties, geen poortwachters, wél verhalen die anders ongelezen zouden blijven. Zo wil de bibliotheek haar collectie meer divers maken én schrijven en lezen vieren en stimuleren. Deze bijzondere bibliotheek opent op 25 januari 2026 haar deuren.

Is jouw creatie klaar voor de bieb? Lever 'm in!

Op de hoogte blijven? Meld je aan voor de nieuwsbrief

De boeken van Skyler en Hanneke zijn (bijna) klaar voor de Bieb

portrettenpagina

De eerste schrijvers hebben hun novelle, dichtbundel of roman bijna klaar.

Laat je inspireren door hun verhalen

Inleveren in Utrecht

Elk exemplaar wordt met zorg ontvangen en ingedeeld in een van de thematische categorieën. Kom je verhaal inleveren in Bibliotheek Neude op:

  • za 13 december
    (12.00 - 14.00 uur)
  • ma 29 december
    (12.00 - 14.00 uur)
  • zo 11 januari
    (12.00 - 14.00 uur)

 Bibliotheek Neude is in hartje Utrecht.

Lees hier meer over de route en locatie.

Inleveren in A’dam, Amersfoort en Groningen

Wil jij je boek inleveren, maar ligt Utrecht net even niet op de route? We komen naar je toe! We zitten voor je klaar op:

Met veel dank aan onze collega-bibliotheken voor het steunen
van dit Utrechtse initiatief.

Zo kun je meedoen

  • Het maakt niet uit hoe oud je bent, ook kinderen kunnen meedoen.
  • Het is voor schrijvers uit heel Nederland. 
  • De boeken mogen over van alles gaan, fictie en non-fictie.
  • Het mag gedrukt, geprint of handgeschreven zijn.
  • De afmeting is maximaal 32 x 27 x 6 cm (hoogte x breedte x dikte). A4 formaat past bijvoorbeeld (29,7 x 21 cm).
  • Het mag in alle talen geschreven zijn.
  • Het mag niet door AI geschreven zijn. 
  • Je kunt geen losse vellen inleveren. Graag bundelen, bijvoorbeeld bij een copyshop of in een mapje.
  • Boeken met een ISBN in kleine oplage (max. 100 stuks) zijn ook welkom. We vertrouwen erop dat deze boeken alleen aan familie en vrienden aangeboden zijn. En dat de boeken niet in de bibliotheek of boekhandel verkrijgbaar zijn.  

 

Goed om te weten:

  • We vragen je het boek zelf langs te komen brengen, we nemen het met liefde in ontvangst. Je kan de boeken niet per post of digitaal aan ons opsturen.
  • Als je het boek inlevert, stellen we je een aantal vragen zodat we het een goede plek kunnen geven.
  • Je mag je boek onder een pseudoniem aanbieden, maar je naam en adres zijn wel bij ons bekend.
  • Je mag een brief of iets anders voor je lezer bij het boek voegen.
  • Omdat we nog geen idee hebben hoeveel schrijvers hun boek komen brengen, mag je in eerste instantie twee verschillende boeken per persoon inleveren.
  • De boeken worden niet voor eeuwig opgenomen in de bibliotheek. Afhankelijk van het aanbod van nieuwe boeken worden ze na uitlening wel of niet opnieuw opgenomen. Het exemplaar dat je inlevert, kan je mogelijk niet meer terugkrijgen.
  • Je bent natuurlijk vrij je boek op een ander moment ook aan te bieden ter publicatie bij een uitgever. Laat het ons even weten als het alsnog wordt uitgegeven, dan halen wij het uit deze bibliotheek. 
  • Kan je niet op één van de bovenstaande data, houd dan deze website in de gaten of meld je aan voor de nieuwsbrief. Mogelijk komem er nog inleverdata bij. Of kom je boek vanaf 25 januari langsbrengen.

Nieuwsbrief Jouw boek in de Bieb

Hoe verder?

De bibliotheek opent eind januari 2026 haar deuren. Dan worden lezers - aan de hand van een reeks verrassende vragen - op intuïtieve wijze naar boeken geleid die bij hun stemming passen. En krijgen alle verhalen de kans gelezen te worden. Lezers krijgen ook de kans een reactie achter te laten voor de schrijver.

Waarom een bibliotheek van onuitgegeven boeken?

Meer weten? Meld je aan voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van deze bijzondere bibliotheek.

Heb je een vraag?

Neem contact op via klantenservice@bibliotheekutrecht.nl of bel of stuur een bericht via WhatsApp naar 030 - 286 1800 op werkdagen tussen 13.00 en 17.00 uur.